Noord-Holland is dankzij onder meer Amsterdam en Bloemendaal de provincie met de meeste woningen van meer dan 1 miljoen euro. Met 799 stuks blijft die provincie Zuid-Holland (336 stuks) ruim voor. Drenthe en Friesland sluiten de rij met elk drie verkochte woningen van minstens 1 miljoen euro.

De meeste woningen in Nederland kostten vorig jaar tussen de 100.000 euro en 300.000 euro. Die groep beslaat 70 procent van de markt. Nog eens 20 procent is tussen de drie ton en een half miljoen euro waard. Slechts 6 procent van de verkochte woningen kostte meer dan 500.000 euro. Bij 4 procent van de woningen was de verkoopprijs minder dan een ton.

(Willemstraat 84, met een vraagprijs van 4.850.000 euro het duurste huis dat momenteel in Den Haag te koop staat volgens Funda; foto: De Vries Robbé Makelaardij)